Projekt przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów kształcący się w branżach technicznych, którzy będą pracować w obszarze usługowym i w przemyśle na stanowiskach takich jak np.:
- kontrola systemów automatyki,
- kontrola i konserwacja urządzeń mechatronicznych,
- instalowanie urządzeń elektronicznych,
- utrzymywanie systemów i sieci komputerowych,
- diagnostyka elektronicznych systemów w pojazdach samochodowych,
- projektowanie instalacji oświetleniowych.
Uczestnicy muszą minimum rok uczęszczać do szkoły i tym samym posiadać pierwsze doświadczenia zawodowe. Powinny one zawierać się w dziedzinie planowania i organizacji pracy oraz oceny jej wyników.
Do projektu przyjęci zostaną uczniowie uzdolnieni osiągający wysokie wyniki w nauce, w tym przyszli uczestnicy olimpiad i konkursów z dziedzin technicznych na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W przypadku tych uczniów zasadne jest zapewnienie im wysokiej jakości praktyk zawodowych oraz kontaktu z najnowszymi technologiami, tak, aby mogli się oni kształcić w optymalnych warunkach.
Zawodowe kompetencje muszą być obecnie postrzegane w kontekście międzynarodowym. W wielu branżach technicy (serwisowi) pracują za granicą. Dlatego kluczowa jest znajomość języka obcego branżowego w stopniu dostatecznym.
Przed wyjazdem na praktyki zakwalifikowane osoby mają obowiązek podejść do testu sprawdzającego ich kompetencje językowe.