Do klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 nie obowiązuje próg punktowy.
Liczebność oddziału: 24
Przedmioty punktowane:
- j. polski,
- geografia,
- zajęcia techniczne,
- informatyka
Obowiązkowy język obcy: język angielski w wymiarze 1h / 1h / 2h.
Kwalifikacje:
- E.5. Montaż układów i urządzeń elektronicznych
- E.6. Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych
Absolwent zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie monter-elektronik zakończeniu edukacji i zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zdobędzie wiedzę i umiejętności dotyczące nowych rozwiązań układów i urządzeń elektronicznych powszechnie stosowanych w przemyśle. Będzie mógł wykonywać montaż układów elektronicznych wykonywanych w najnowszych technologiach oraz w dużym stopniu miniaturyzacji.
Monter-elektronik może znaleźć pracę: w zakładach przemysłowych przy montażu, instalacji, konserwacji i eksploatacji urządzeń elektronicznych; w warsztatach naprawczych sprzętu elektronicznego; w zakładach usługowych i firmach instalujących sprzęt elektroniczny powszechnego użytku; w warsztatach naprawczych urządzeń oraz aparatury elektronicznej i automatyki; w specjalistycznych placówkach handlowych; może prowadzić własną działalność gospodarczą. Monter elektronik ma duży wybór rodzaju pracy może pracować w dużym zespole przy produkcji serii wyrobów lub małej firmie wykonując różnorodne prace z zakresu instalacji, konserwacji i napraw urządzeń elektronicznych.
W Polsce najwyższe zapotrzebowanie na monterów elektroników jest związane z nowymi inwestycjami firm z branży elektronicznej, lokowanymi najczęściej w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Istnieje duże zapotrzebowanie na monterów elektroników w wielu krajach zjednoczonej Europy.
Absolwent kierunku monter-elektronik może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik elektronik po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji E.20. Eksploatacja urządzeń elektronicznych oraz po uzyskaniu wykształcenia średniego.