dr Adam Czyżewski.
Absolwent Wydziału Fizyki UW. Obecnie zatrudniony w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Tele- i Radiotechnicznym na stanowisku Głównego Specjalisty w Grupie Badawczej Fotonika Stosowana. Specjalizuję się w implementacji systemów optycznych i optoelektronicznych w badaniach laboratoryjnych oraz pracach przemysłowych. Współwykonawca wielu projektów komercyjnych oraz projektów B+R finansowanych ze źródeł krajowych i funduszy UE. Przez okres 10 lat pracował w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jako edukator/animator. Posiada własną firmę prowadzącą zajęcia edukacyjne dla dzieci i osób dorosłych. Czas wolny poświęca na aktywny wypoczynek, majsterkowanie i rękodzieło.
dr inż. Bogumił Fiksak.
Przedsiębiorca i naukowiec. Wykształcenie: Szkoła Podstawowa nr 4 w Tarnowie, Technikum Mechaniczno Elektryczne w Tarnowie – specjalność elektronika, Politechnika Rzeszowska – dyplom ukończenia studiów wyższych z wyróżnieniem, specjalność: Budowa maszyn i urządzeń elektrotechnicznych, Akademia Ekonomiczna w Krakowie – Zarządzanie małymi i średnimi firmami, Studium Doktoranckie IBS PAN w Warszawie – Informatyka w zarządzaniu i finansach, Techniki informacyjne – teoria i zastosowania.
Doświadczenie zawodowe: W ramach pracy zawodowej brał udział w budowie 6 zakładów produkcyjnych i modernizacji 10 dalszych uruchamiając ponad 20 instalacji przemysłowych w trzech sektorach przemysłu.
W ramach pracy naukowej uczestniczył w programie upowszechniania zaawansowanych technologii informatycznych w tym: tworzenie symulatorów kwantowych oraz algorytmów kwantowych, stosowanie systemów AI w nauce i biznesie.
dr hab. inż. Dariusz Foszcz, prof. AGH.
Z wykształcenia technik elektronik – ukończył Technikum Elektroniczne w ZSME. W 1996 roku uzyskał tytuł mgr inż. na kierunku Górnictwo i Geologia – specjalność Przeróbka Surowców Mineralnych w Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii. Zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (nowa nazwa Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii), Katedra Inżynierii Środowiska.
Zainteresowania naukowe skoncentrowane na zagadnieniach: technologii przeróbki surowców mineralnych pierwotnych i wtórnych, projektowania układów i procesów technologicznych, opisu i modelowania procesów technologicznych, sterowania, kontroli oraz optymalizacji procesów technologicznych, inżynierii środowiska, wykorzystania statystyki w analizie danych przemysłowych i środowiskowych.
Autor ponad 140 publikacji naukowych, 3 patentów oraz wykonawca ponad 25 prac badawczych dla przemysłu głównie KGHM PM S.A. Kierownik projektów badawczych dla NCBiR:
- Multitechnologie odzysku składników użytecznych z odpadów – MULTITECH_Cu
- Opracowanie energooszczędnej technologii rozdrabniania rudy miedzi dla O/ZWR Polkowice;
- Opracowanie wysokoefektywnej technologii wzbogacania polskich rud miedzi
- Projekt PBS (Projekt Badawczy Stosowany) Układ mielenia surowców mineralnych w młynie elektromagnetycznym wraz z systemem sterowania jego pracą, zapewniający wysoką efektywność technologiczną i niską energochłonność w zastosowaniach mikro i makro przemysłowych
- Opracowanie projektu prototypu separatora magnetycznego oraz dostosowanie go do odzysku frakcji ferromagnetycznej
- Obecnie wraz z zespołem realizuje projekt UE HORIZON-CL4-2022-RESILIENCE-01-07: A Holistic Digital Mine 4.0 Ecosystem
Doświadczenie praktyczne: od 01.07.2002 r. do 30.06.2003 r. staż przemysłowy w Oddziale Zakłady Wzbogacania Rud KGHM Polska Miedź S.A. na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Technologii w Dziale Rozwoju.
Pełnione funkcje w AGH:
- Kierownik Katedry Inżynierii Środowiska i Przeróbki Surowców, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii; Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie
- Zastępca Kierownika Katedry Inżynierii Środowiska i Przeróbki Surowców ds. Nauki, Współpracy i Rozwoju
- Zastępca Kierownika Zakładu Przeróbki Kopalin, Ochrony Środowiska i Utylizacji Odpadów ds. Kształcenia
- Członek Rady Programowej kierunku Górnictwo i Geologia,
- Opiekun Koła Naukowego „SEPARATOR”
prof. dr hab. Kinga Góra – Marek.
Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2005 r. uzyskała doktorat, w 2012 r. stopień doktora habilitowanego, a w 2020 r. tytuł profesorski. Staż podoktorski odbyła w Instituto de Technologia Quimca w Walencji. Jest współautorką 140 artykułów w czasopismach naukowych, 3 patentów oraz licznych komunikatów na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest liderką grupy, której główna działalność naukowa koncentruje się na charakterystyce katalizatorów glinokrzemianowych dedykowanych do procesów otrzymywania wartościowych produktów na w procesie krakingu ropy naftowej oraz tworzyw sztucznych a także procesów ważnych dla ochrony środowiska.
dr hab. Agnieszka Jankowicz – Szymańska.
Doktor habilitowana nauk o kulturze fizycznej, profesor Akademii Tarnowskiej, magister fizjoterapii. Instruktor sportu osób niepełnosprawnych i hipoterapii. Specjalizuje się w analizie i korekcji wad postawy. Ukończyła około trzydziestu kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Autorka kilkudziesięciu publikacji w czasopismach naukowych i licznych wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych. Współautorka książek Fizjoterapia w dysfunkcjach stopy i stawu skokowo-goleniowego oraz Diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii. Przetłumaczyła z języka niemieckiego książkę Renaty Horst PNF i strategie motoryczne. Redaktor zarządzający czasopisma Health Promotion & Physical Activity. Brała udział w licznych projektach popularyzujących naukę.
dr Elżbieta Kwinta.
Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, wykładowca Akademii Tarnowskiej. Interesuje się komunikowaniem w języku polskim jako ojczystym, ale też jako językiem obcym/drugim. W latach 2001-2006 pracowała we Francji, gdzie uczyła języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Burgundzkim i Paryskim Instytucie Nauk Politycznych, Cykl Wschodnioeuropejski, a także języka ojczystego w Liceum Międzynarodowym w Dijon. Po powrocie z Francji, w latach 2006-2015, podjęła współpracę z Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadziła zajęcia z języka polskiego dla studentów programu Sokrates/Erasmus oraz dla obcokrajowców przebywających w Krakowie.
mgr Marcin Lewandowski.
Trener umiejętności społecznych, animator społeczności lokalnych. Z wykształcenia politolog. Od lat działa na styku trzech sektorów: organizacji pozarządowych, administracji i biznesu, budując koalicje na rzecz rozwoju regionalnego. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu wystąpień publicznych, komunikacji, argumentacji, partycypacji obywatelskiej, budowania partnerstw, liderstwa, budowania zespołów, pracy nauczyciela z wykorzystaniem debaty oksfordzkiej.
Prezes Fundacji Alegoria prowadzącej Centrum Dialogu, Formacji i Misji. W ramach działań fundacyjnych współtworzy „Verbi Valor – wartość słowa” program szkoleń i warsztatów dla dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, rodziców i opiekunów z zakresu umiejętności komunikacyjnych i rodzicielskich.
Współorganizator, konsultant programowy Festiwalu Filmowego Vitae Valor.
Współtwórca Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich projektu o charakterze ogólnopolskim, który ma na celu rozwijanie kompetencji komunikacyjne studentów. W ramach tego projektu współtworzył i wdrażał program szkoleń na uczelniach wyższych biorących w nim udział.
Współtwórca regionalnego turnieju debat – Tarnowskiej Ligi Debatanckiej – skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Od lat wdraża program szkoleń dla nauczycieli i uczniów biorących udział w tym przedsięwzięciu. Wieloletni sędzia debat na poziomie zarówno szkolnym jak i akademickim.
Jako trener współpracował z takimi instytucjami, jak: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacja Szkoła Liderów [Szkoła Liderów Politycznych, Program Liderzy PAFW], Akademia Retoryki Igora Zalewskiego, Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Pamięci Narodowej, Polsko Amerykańska Akademia Liderów, Fundacja Zdrowie i Natura, Fundacja Hetmana Jana Tarnowskiego czy Inicjatywa Tato.net.
W 2019 roku uhonorowany Nagrodą Miasta Tarnowa w dziedzinie upowszechniania kultury.
dr inż. Agnieszka Lisowska – Lis.
Wykładowca w Akademii Tarnowskiej w Katedrze Elektrotechniki. Zajmuje się ekologią, biocybernetyką oraz elektroenergetyką. Od ponad 20 lat koordynator projektów międzynarodowych dotyczących mobilności studentów i wykładowców, szkoleń i praktyk.
dr inż. Krzysztof Pańcikiewicz.
Pracownik Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, doktor nauk technicznych, metaloznawca, dyplomowany międzynarodowy inżynier spawalnik i międzynarodowy inspektor spawalniczy, rzeczoznawca i konsultant w zakresie inżynierii metali i spawalnictwa. Popularyzator nauki, organizator Małopolskiej Nocy Naukowców. Jest autorem lub współautorem ponad 80 artykułów naukowych i naukowo-technicznych i 4 patentów, uczestniczył w ponad 70 projektach naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych prowadząc badania naukowe i przygotowując opinie dla otoczenia gospodarczego i sądów, wielokrotnie nagradzany przez Rektora AGH za swoją działalność dydaktyczną, naukową i organizacyjną. Entuzjasta nowych technologii, mocno rozwijający kształtowanie przyrostowe (druk 3D) z wykorzystaniem metod spawalniczych.
dr hab. inż. Monika Pernach, prof. AGH.
Absolwentka i pracownik Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Obecnie zatrudniona w Katedrze Informatyki Stosowanej i Modelowania. Specjalizuje się w opisie numerycznym procesów fizycznych, oraz projektowaniu UX/UI. Autorka wielu publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Uczestniczy w projektach naukowych i badawczo-rozwojowych realizowanych we współpracy z przemysłem.
mgr inż. Mateusz Ramadan.
Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, kierunek elektronika i telekomunikacja. 17 lat w Philips, w serwisie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
dr inż. Klaudia Sekuła.
Adiunkt w Katedrze Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie. Młoda naukowczyni – „optymistyczna realistka” – dla której nauka to pasja. Na co dzień zajmuje się badaniami laboratoryjnymi gruntów i skał w Laboratorium Badań Geotechnicznych i Geomechanicznych. Ma też doświadczenie w badaniu wód podziemnych, zwłaszcza termalnych. W pracy naukowej najbardziej ceni sobie ciekawość świata. W swojej pracy kieruje się zasadą, że nauka powinna mieć wymiar praktyczny i służyć rozwiązywaniu konkretnych problemów.
Aktualny obszar jej zainteresowań naukowych skupiony jest na optymalizacji badań laboratoryjnych, poprzez prace nad tworzeniem nowych rozwiązań technicznych, metod badawczych oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w interpretacji wyników. Posiada również doświadczenie w przygotowywaniu patentów i komercjalizacji wyników badań.
mgr Konrad Stelmach.
Absolwent ZSME, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z zakresu Analityki Finansowej. W pracy licencjackiej porównywał skuteczność przewidywania zmienności na rynkach finansowych za pomocą metod głębokiego uczenia, analizy szeregów czasowych i finansowych indeksów. W pracy magisterskiej analizował nieparametryczne metody analizy szeregów czasowych za pomocą podejścia regresji kwantylowej i metod uczenia maszynowego opartych na kwantylach rozkładu. Zawodowo zajmuje się walidacją modeli finansowych.
dr inż. Robert Wielgat.
Absolwent studiów magisterskich na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Łódzkiej. Od 1999 związany z Akademią Tarnowską (dawniej PWSZ w Tarnowie). W latach 2016 – 2020 Prorektor ds. Ogólnych PWSZ w Tarnowie. Obecnie kierownik Katedry Elektroniki, Telekomunikacji i Mechatroniki Akademii Tarnowskiej. Autor ponad 50 publikacji naukowych oraz wykonawca 3 krajowych projektów badawczych w dziedzinie elektroniki i informatyki. Zainteresowania naukowe skupiają się na zagadnieniach cyfrowego przetwarzania sygnałów, w szczególności na zagadnieniach automatycznego rozpoznawania mowy. Koordynator grupy pracowników badawczo-dydaktycznych w Akademii Tarnowskiej w dyscyplinie „automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne”. Konsultant w projekcie „System naziemnej kontroli radiosond stratosferycznych” Studenckiego Koła Naukowego Elektroników „Amper” w ramach programu MEiN „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Mentor drużyny „Astra Glorii Homini” z I LO im. K. Brodzińskiego w Tarnowie uczestniczącej w konkursie CANSAT organizowanym pod auspicjami Europejskiej Agencji Kosmicznej. Członkostwo w Stowarzyszeniu Astronomia Nova, Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz Tarnowskim Towarzystwie Naukowym.