A stało się to za sprawą spektakularnego zwycięstwa, które odniosła nasza drużyna w Wielkim Finale VI Sezonu Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego nasi reprezentanci w składzie: Krzysztof Kudroń (kl. 3 TA), Kamil Chrapusta (kl. 4 TM), Jakub Bielaszka (kl. 2 TA), Patryk Połeć (kl. 4 TM), Błażej Węgrzyn (kl. 2 IB) i Korneliusz Rzepka (kl. 2 IA) pokonali zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z wynikiem 590 – 495 punktów. Teza, którą przyszło nam bronić brzmiała: „Wizja polskiego patriotyzmu opartego przede wszystkim na gotowości oddania życia za Ojczyznę nie przystaje do współczesnych czasów.” Wyjątkowości temu wydarzeniu towarzyszył fakt, że po raz pierwszy w finale spotkały się tak utytułowane debatancko szkoły – II LO Mistrz z 2013 r. i ZSME Mistrz z 2016 r. W klasyfikacji indywidualnej mówców na drugim miejscu uplasował się nasz uczeń Patryk Połeć.

Jesteśmy dumni z tak wielkiego zainteresowania debatami wśród naszej młodzieży. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom Pani Annie Banach i Panu Mateuszowi Olejnikowi ogromnego zaangażowania, zapału do pracy, gotowości do poświęcenia i wielkiego serca do walki. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i czekamy na dalsze sukcesy naszych debatantów!

 

Reportaż Telewizji ZVAMI: