Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się wreszcie zorganizować Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywany w ramach Licealiady Młodzieży. Zawody przeprowadzone zostały w dniu 28 października 2009r. na trudnym, grząskim terenie lotniska w Nowym Targu przy dość silnym i mroźnym wietrze. Jak już pisaliśmy wcześniej do finału awans uzyskały sztafety dziewcząt i chłopców ZSME. Reprezentacja chłopców startowała na dystansie 10×1500 metrów. Mimo osłabienia brakiem dwóch podstawowych zawodników (Sebastiana Starzyckiego i Wojtka Lizaka) drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony i wywalczyła 11 miejsce w Małopolsce na 25 startujących szkół. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowali: Michał Sakłak, Krzysztof Bogacz, Jakub Półkoszek, Marcin Kuboń, Mateusz Kapustka, Daniel Jachym, Piotr Laskowski, Bartosz Kolawa, Dawid Ludwa i Damian Chudy. Niestety nie udał się start sztafecie dziewcząt z ZSME w biegu na dystansie 10x1000m., które zostały sklasyfikowane na 25 miejscu w Małopolsce. Jednak już sam awans do Finału Wojewódzkiego z pierwszego miejsca tarnowskich zawodów należy uznać za spory sukces.Serdecznie gratulujemy zarówno uczennicom, jak i uczniom reprezentującym naszą szkołę!!!