W dniu 15.12.2021 roku w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy o puchar ZSME w Tarnowie. Pomimo kwarantanny niektórych klas do zawodów przystąpiła rekordowa ilość uczniów – 52 osoby. Zawody otworzył Pan Dyrektor Marcin Kowalski życząc młodym szachistom udanej rywalizacji. W trakcie rozgrywek odwiedziła nas również Pani Dyrektor Marta Piszczek, która zdeklarowała chęć udziału w następnym turnieju.

Mistrzem szachowym ZSME został uczeń klasy 3TIG Mateusz Nalepka, drugie miejsce i wicemistrzostwo zdobył Błażej Klesyk z klasy 3TMG, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Hubert Chrupek z klasy 2IB. Puchar oraz dyplomy wręczył laureatom Pan Dyrektor dr inż. Grzegorz Szerszeń, pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim uczestnikom turnieju.

Organizatorem zawodów był Pan Marcin Rej.