W styczniu 2021 r. odbędzie się Szkolny Festiwal Naukowy E(x)plory organizowany przez Zespół Szkół Machaniczno – Elektrycznych przy współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnowie. Festiwal jest afiliowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii w Warszawie. Jako pierwszy z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijania swoich zainteresowań, konfrontację własnych pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Druga część Festiwalu, mająca na celu zorganizowanie wykładów dla naszych uczniów, skupia społeczność pasjonatów nauki i specjalistów, a także przedstawicieli przemysłu. Liczymy, że szereg warsztatów, wykładów, czy pokazów naukowych skierowanych do młodzieży szkolnej zainspiruje oraz pobudzi ich ciekawość.

Szczegóły dotyczące Konkursu E(x)plory znajdują się na stronie www.explory.pl

Jeżeli masz ciekawy pomysł, rozwiązanie technologiczne, wynalazek i chcesz zgłosić się do szkolnego etapu Konkursu E(x)plory wybierz opiekuna naukowego, który zgłosi Twój udział w Konkursie.

O szczegóły możesz zapytać Panią Edytę Kowalską (e.kowalska@zsme.tarnow.pl)