W planach była uroczysta akademia, pełne wzruszeń i emocji pożegnanie. Życie zweryfikowało ten zamysł. Z powodu pandemii, w warunkach wszelkich restrykcji, tegoroczni absolwenci Technikum Nr 4 im. Tadeusza Tertila w ZSME w dniach 25.05. – 29.05.2020 r  odbierali świadectwa ukończenia szkoły.

 Jak pisał poeta Emil Oesch „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach”. Gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników.  W szczególności tym, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Zostali oni wpisani do Księgi pamiątkowej ZSME.

Szczególną nagrodę – Gigant ZSME – zdobył uczeń kl. 4IA, Kacper Osika. Serdecznie gratulujemy!!!

Drodzy absolwenci, przed Wami egzamin maturalny, egzamin dojrzałości. Życzymy Wam pomyślności, sukcesów, połamania piór. Niech to będzie dla Was wspaniały wstęp w dorosłe życie, które będziecie budować mądrze i odpowiedzialnie.

Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły. Pamiętajcie, że oprócz wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego, bo to jest jedna z najważniejszych lekcji życia. Patrzcie odważnie w przyszłość.  Nie zapomnijcie jednak o tych, którzy Was ukształtowali i o miejscu – szkole, która była cząstką Waszego życia przez ostatnie 4 lata.Powodzenia!!!

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” – Mark Twain