Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs „Pamięć i Tożsamość – intelektualny testament Jana Pawła II” rozstrzygnięty.

Nie złamał nas nawet wirus w kronie. Powstały wspaniałe prace literackie, filmowe i fotograficzne. Dla uczestników przygotowywanie prac było odskocznią od zdalnego nauczania, wirusa, maseczek, itp. Czy można zrobić film będąc zamkniętym w domu? Można. Dla Michała Liguza maturzysty z I LO, zdobywcy I miejsca, nie stanowiło to większego problemu. Podobnie jak dla Artura Kuruca, ucznia ZSME i Korneliusza Częczka, ucznia XIV LO- laureatów II miejsca oraz Kamili Nowak, uczennicy I LO laureatki III miejsca.

Najwięcej prac napłynęło w kategorii literackiej. Pierwsze miejsce ex aequo  zdobyli: Nikola Krzak uczennica klasy pierwszej I LO w Tarnowie i Michał Czuba również uczeń klasy pierwszej ZSME. Miejsce drugie i trzecie zajęli w kolejności  Kinga Wielbłąd z ILO w Tarnowie i Zuzanna Jasica z ZS nr 1 w Limanowej.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Paweł Mosio  z ZSME, Oskar Chronowski z CKZiU i Amelia Krzystyniak z SP nr 5 z Dębicy.  Jury konkursu stanowili pracownicy naukowi i dydaktyczni Wydziału Teologicznego UPJP2 w Tarnowie w składzie:  ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski, ks. prof. UPJP2 dr hab. Piotr Łabuda, ks. dr Grzegorz M. Baran i p. dr Anna Gąsior. Patronat honorowy nad konkursem objął ks. Biskup Andrzej Jeż, on tez był głównym fundatorem nagród. Wśród sponsorów znaleźli się również:  redakcja Gościa Niedzielnego o/Tarnów, Wydział Promocji Miasta, Teatr L. Solskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za to, że w tak trudnym dla nas czasie dopowiedzieli na nasze zaproszenie uczczenia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Finał konkursu i jego podsumowanie odbyło się  ZSME w Tarnowie 5 czerwca 2020r.

Link do fragmentów prac uczestników konkursu: https://prezi.com/axvqvxjyzg03/pamiec-i-tozsamosc-/?present=1