23 maja 2020 roku odbył się Finał VII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży. Artur Kuruc z kl. 1 IAP i Jakub Jarek z kl. 1 TAP finalistami konkursu. A uczniowie ZSME biorący udział w warsztatach głownie z klas realizujących kurs filozofii, zdobyli łącznie najwyższą ilość  punktów  pokonując ponad 80 szkół z całej Polski.

W finale wzięło udział 28 uczestników, którzy zostali wyłonieni z grupy 604 uczniów szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych z całej Polski. Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowano uczestników, którzy w pierwszym etapie konkursu zdobyli największą ilość punktów. Wśród finalistów znalazło się dwóch uczniów z naszej szkoły Artur Kuruc z kl. 1 IAP i Jakub Jarek z kl. 1TAP.

Ostatni etap konkursu polegał na analizie i interpretacji otrzymanego fragmentu tekstu filozoficznego. W tym roku finaliści zmierzyli się z fragmentem pochodzącym z „Diatryb” Epikteta z Hierapolis. Nasi uczniowie w finale zajęli: Artur Kuruc 6 miejsce, a Jakub Jarek 16 miejsce. Laureatom serdecznie gratulujemy.