Obchody świąt bibliotecznych rozpoczynamy 8 września – Światowym Dniem Umiejętności Czytania, a kończymy w czerwcu Świętem Uwalniania Książek. Na maj przypada kolejne wydarzenie biblioteczne. 8 maja będziemy świętować ogólnopolski Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja.  Jest to ważny czas dla wszystkich osób pracujących w tych placówkach. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece”.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 r. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa oraz podkreślanie roli bibliotek w kształtowaniu osobowości człowieka, podnoszeniu jakości życia oraz zwiększaniu prestiżu zawodu bibliotekarza. W dobie rozwoju nowoczesnych technologii, ważne jest także zainteresowanie „słowem pisanym” i dotarcie książki do szerokich kręgów społeczeństwa. Tydzień Bibliotek ma na celu także pokazanie roli tych placówek w budowaniu dziedzictwa kulturowego narodu.

W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją i szerzącą się pandemią koronawirusa, nie możemy zorganizować wielu wydarzeń promujących czytelnictwo, np. spotkań czytelniczych, prezentacji książek, konferencji, czy warsztatów. Pamiętajcie o tym, że biblioteka szkolna prowadzi działalność zdalną. Jesteśmy do Waszej dyspozycji i odpowiadamy na zainteresowania czytelnicze. Zachęcamy do udziału w konkursach zdalnych organizowanych przez bibliotekę szkolną. Przede wszystkim pamiętajcie, że Kto czyta książki, ten żyje podwójnie.