Z przyjemnością informujemy o włączeniu się naszej szkoły do projektu Minecraft: Education Edition Challenge 2020, którego hasłem przewodnim jest „Zbudujmy lepszy świat”.

Dołącz Do Wyzwania Minecraft – Wykorzystaj Minecraft: Education Edition, aby zbudować lepszy świat!

Rozbudź swoją wyobraźnię i wykonaj projekt naszej szkoły (Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie) oraz jej otoczenia zachowując ramy i lokalizację budynku. Stwórz wymarzone wnętrze szkoły do zdobywania zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej mając na uwadze zajęcia zawodowe prowadzone w naszej szkole. Przy projektowaniu szkoły marzeń oraz najbliższego jej otoczenia możesz uwzględnić systemy energetyczne (np. panele fotowoltaiczne), recyklingu, transportu oraz sposób, w jaki natura odgrywa rolę.

TERMINY

 • Zgłoś chęć udziału: do 20.05.2020 r.
 • Otwarcie przyjmowania projektów: 25.05.2020 r.
 • Zamknięcie przyjmowania projektów: 31.05.2020 r.
 • Ogłoszenie wyników: pierwsza połowa czerwca.

ZASADY

 1. Projekt musi być wykonany przy wykorzystaniu Minecraft: Education Edition – do pobrania za darmo za pomocą linku aka.ms/download. Logujecie się do Minecraft wykorzystując swoje szkolne konta Office365 (do końca czerwca Minecraft EE jest całkowicie za darmo).
 2. Prace można wykonywać indywidualnie, bądź zespołowo – maksymalnie 15 osób w zespole. Jedna grupa może zgłosić tylko jeden projekt.
 3. Zgłoszenie udziału przesyłacie na adres:  minecraft@zsme.tarnow.pl
  • Jeżeli zgłaszasz się indywidualnie wystarczy, że podasz w zgłoszeniu swoje imię, nazwisko i klasę.
  • Jeżeli zgłoszenie dotyczy grupy – wybierzcie lidera, który zgłosi całą grupę podając imiona i nazwiska oraz klasy członków zespołu. Możecie wymyślić nazwę grupy.
 4. Wszyscy uczniowie zgłoszeni do wyzwania zostaną dołączeni do zespołu założonego w MS Teams o nazwie Minecraft_Chellenge. W zakładce Pliki utworzonego zespołu umieścimy materiały, które mogą pomóc w realizacji zadania.
 5. Uczniowie pracują nad projektami w domu.
 6. Prace należy przesłać najpóźniej do 31.05.2020 r.
 7. Aby zgłosić gotową pracę należy przesłać plik mapy Minecraft na adres: minecraft@zsme.tarnow.pl oraz stworzyć  krótki film (maksymalnie 5 min) przedstawiający projekt. Film należy opublikować w usłudze Stream pakietu Office 365 oraz dołączyć link do filmu w zgłoszeniu pracy konkursowej.
 8. Jury konkursowe: Marta Piszczek, Edyta Kowalska, Anna Baran, Marcin Kowalski.
 9. Ogłoszenie wyników: pierwsza połowa czerwca.

Zwycięski projekt otrzyma gadżety Minecraft od firmy Microsoft.

Dane kontaktowe: minecraft@zsme.tarnow.pl