1 grudnia 2022 r. w hali TOSiR rozegrano turniej eliminacyjny licealiady o mistrzostwo Tarnowa w piłce siatkowej chłopców.

Reprezentacja naszej szkoły trafiła do grupy z ZSEO, ZSB i III LO. W pierwszym meczu reprezentacja naszej szkoły dość łatwo poradziła sobie z drużyną ZSEO wygrywając 2:0 w setach 25:15 i 25:11. Znacznie mocniejszą okazała się drużyna ZSB, z którą nasi zawodnicy spotkali się w swoim drugim meczu.

Po zaciętym i bardzo wyrównanym pierwszym secie ulegliśmy ekipie ZSB 26:28. Niestety dekoncentracja naszych zawodników na początku drugiego seta pozwoliła drużynie ZSB szybko zbudować bezpieczną przewagę, która w efekcie doprowadziła do przegranej w tym secie do 14, a w meczu 0:2.

O awansie do turnieju finałowego zadecydował mecz z III LO, z którego wyszliśmy zwycięsko wygrywając 2:0 w setach do 18 i do 13.

Turniej finałowy z udziałem 6 najlepszych drużyn rozegrany zostanie już 8 grudnia. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Lachowicz, Daniel Kopeć, Marcin Mikoś, Daniel Kurczab, Szymon Baran, Piotr Baran, Maksymilian Zapart, oraz Krzysztof Bonior, Bartłomiej Powroźnik, Jakub Bardo, Jakub Jurczyk i Krystian Stempak.