Podsumowanie praktyk Erasmus+ w Neumünster

Trzy tygodnie intensywnej nauki, nowych doświadczeń i niezapomnianych podróży dobiegły końca. Grupa naszych uczniów wróciła z praktyk zawodowych w niemieckim Neumünster, realizowanych
w ramach programu Erasmus+.

Nasi praktykanci szlifowali swoje umiejętności pod okiem zagranicznych specjalistów
w renomowanych, lokalnych firmach: Danfoss , Gosch&Schlüter, TDK, di.hako.tec.

Praktyki, praca w międzynarodowym zespole pozwoliły nie tylko na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, które z pewnością wzbogaci CV każdego uczestnika, ale były też doskonałym treningiem językowym.

Po godzinach spędzonych w zakładach pracy oraz w weekendy nie było czasu na nudę. Chłopcy wykorzystali każdą chwilę, by poznać uroki i historię północnych Niemiec.

W planie zwiedzania znalazły się:

  • Hamburg – tętniąca życiem metropolia, miasto portowe
  • Lubeka – urokliwe miasto marcepanu
  • Flensburg – klimatyczne miasto graniczące z Danią
  • St. Peter Ording – wybrzeże Morza Północnego

Uczniowie mieli też okazję odwiedzić szkołę partnerską Walther-Lehmkuhl-Schule w Neumünster, zwiedzić nowoczesne pracownie, laboratoria oraz uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych.

Praktykanci wrócili bogatsi o nową wiedzę, umiejętności językowe, międzynarodowe certyfikaty
i masę wspaniałych wspomnień.

Podziękowania dla koordynatorów, firm przyjmujących, szkoły partnerskiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za możliwość realizacji projektu.

Odnośniki:

Zdaniem uczestników…

1. Czego się nauczyłeś?

2. Co powiedziałbyś uczniom, którzy zastanawiają się nad wzięciem udziału w projekcie?

3. Czy zdecydowałbyś się jeszcze raz na wyjazd na trzytygodniowe praktyki zagraniczne?

4. Co było dla Ciebie najtrudniejsze?

#erasmusplus #PNWM #DPJW

Udostępnij w mediach społecznościowych: