W dniu 9 września 2018 r. podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie ZSME wzięli udział w Małopolskim Festiwalu Konnym – Klikowska Parada Konna. Wolontariusze, na zaproszenie Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, pomagali w przeprowadzeniu atrakcyjnych konkursów. Głównym zadaniem była organizacja zabawy szermierczej pt.  „Parada Muszkieterów”. Gościem specjalnym była Pani Renata Knapik – Miazga, polska szpadzistka, mistrzyni Polski i brązowa medalistka mistrzostw świata 2017. Organizatorzy festynu zapewnili wiele atrakcji. Między innymi konkursy kulinarno – plastyczne, przejażdżki konne, degustacje potraw regionalnych i pokaz szkolenia psów. Młodzież miała także okazję podziwiać manewry kawalerskie oraz powożenie zaprzęgami regionalnymi.

Serdecznie dziękuję uczniom za zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu.

Kinga P.