9 czerwca 2017 roku reprezentacja uczniów ZSME w składzie: Krzysztof Kudroń kl. 2 TA, Kamil Chrapusta kl. 3 TM, Jakub Bielaszka kl. 1 TA oraz Patyk Połeć kl. 3 TM pod opieką pani Anny Banach wzięła udział w debacie pt. „Wolontariat w dzisiejszych czasach to bardziej moda niż potrzeba”, która odbyła się w trakcie konferencji „Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw drogą do wolontariatu” w Krakowie – Łagiewnikach. W pojedynku na słowa z VIII Prywatnym Adakemickim Liceum Ogólnokształcącym z Krakowa nasi uczniowie popisali się piękną retoryką, logicznym rozumowaniem i dobrym przygotowaniem wygrywając 3:0. Debatę sędziowali pan Marcin Lewandowski (koordynator Tarnowskiej Ligi Debatanckiej), pan Paweł Nowak (prezes Krakowskiejgo Stowarzyszenia Mówców) oraz pan Krzysztof Buła (wice prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców). Marszałkiem debaty była pani Olimpia Górska – dziennikarka TVP Kraków.